Deň architektúry 2021

1. októbra 2021Žilina sa tak, ako predchádzajúci rok, zapojí do 11. ročníka festivalu Deň architektúry. Od 1. do 7. októbra 2021 zamieri festival Deň architektúry do ôsmich desiatok miest a obcí naprieč Čechami, Moravou a Slovenskom. K prevahe českých a moravských miest sa pripojí aj 8 miest zo Slovenska a festival tak zamieri do Bratislavy, Banskej Bystrice, Zvolena, Nitry, Bardejova, Kremnice, Piešťan a Žiliny.

V Žiline sa festival začne v pondelok 4.10. komentovanými prehliadkami o žilinskej podobe funkcionalizmu a kolónii Svojdomov s architektom Dušanom Mellnerom.
V utorok 5.10. si prejdeme detaily secesných skvostov nielen v Rosenfeldovom paláci, ale aj iných, ktoré sa nám v Žiline zachovali a v stredu 6.10. sa stretneme na Bulvári pri diskusii s hlavným architektom o jeho význame v minulosti a potenciáli do budúcna.
Všetky komentované prechádzky a diskusie sú naplánované v exteriéri. Vstup je voľný a všetkých Vás srdečne pozývame.
Upozorňujeme, že program sa môže ešte zmeniť vzhľadom na epidemiologickú situáciu, aj keď pevne veríme, že všetky akcie prebehnú tak, ako sú naplánované.
Festival sa koná pod taktovkou spolu KRUH v spolupráci s jednotlivcami a lokálnymi organizáciami – u nás konkrétne s TIK Mesta Žilina a Rosenfeldov palác.
Program s termínom a miestom konania pripravovaných akcií prikladáme na plagáte: